Κοσμοσυρροή για τις εκλογές στη Συνεταιριστική Τράπεζα

Κοσμοσυρροή για τις εκλογές στη Συνεταιριστική Τράπεζα

Ουρές, αλλά χωρίς ταλαιπωρία, σχηματίζονται από το πρωί για τις εκλογές της νέας διοίκησης στη Συνεταιριστική Τράπεζα Θεσσαλίας. Η μεγάλη μάχη γίνεται για τα υποψήφια μέλη του διοικητικού συμβουλίου, όπου διεκδικούν την ψήφο 13 υποψήφιοι, ενώ θα εκλεγούν ανάλογα με την συμμετοχή από επτά έως δέκα μέλη.

Οι κάλπες άνοιξαν στις 10:30πμ και θα κλείσουν στις 19:00μμ. Δικαίωμα ψήφου έχουν όσοι Συνεταίροι έχουν εγγραφεί μέχρι 14 Ιουλίου 2016.

Οι Συνεταίροι ψηφίζουν σε 5 εκλογικά τμήματα ως εξής: 

  • Οι διαμένοντες στην Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας ψηφίζουν στο Κατάστημα Βόλου – Ιωλκού 2 & Αργοναυτών
  • Οι διαμένοντες στην Περιφερειακή Ενότητα Λάρισας ψηφίζουν στο Κατάστημα Λάρισας – Ηρώων Πολυτεχνείου 16 & Εμπειρίκου 1
  • Οι διαμένοντες στην Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας στο Κατάστημα Καρδίτσας – Νικηταρά 1 & Ηρώων Πολυτεχνείου
  • Στην Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων:

οι διαμένοντες στους Δήμους Τρικάλων, Φαρκαδόνας, Πύλης, ψηφίζουν στο νέο Κτήριο Διοίκησης & Κεντρικού Καταστήματος (επί της οδού Κονδύλη 61-63) και τέλος

  • Οι διαμένοντες στο Δήμο Καλαμπάκας ψηφίζουν στο Εργατικό Κέντρο Καλαμπάκας

Ψηφίζουν σε Ενιαίο Ψηφοδέλτιο με σταυρούς προτίμησης ως εξής:

Υποψήφια Εκτελεστικά Μέλη Διοικητικού Συμβουλίου Πλήρους Απασχόλησης (που όντως διευθύνουν τη δραστηριότητα του Συνεταιρισμού):

  1. Γάτος Δημήτριος του Εμμανουήλ
  2. Λάππας Αναστάσιος του Νικολάου
  3. Παλαμιώτης Ξενοφών του Δημητρίου
  4. Σιάγκας Όθωνας του Αθανασίου

Εκλέγονται 2 μέλη με 1 σταυρό προτίμησης.

Υποψήφια Μέλη Διοικητικού Συμβουλίου:

  1. Αλιάγας Αθανάσιος του Γεωργίου
  2. Δημοβέλης Γεώργιος του Ελευθερίου
  3. Καλογερομήτρος Δημήτριος του Γεωργίου
  4. Λέντζας Σοφοκλής του Γεωργίου
  5. Μιχαήλ Δημήτριος του Σπύρου
  6. Μπαλατσός Σπυρίδων του Αθανασίου
  7. Νάκης Βασίλειος του Ιωάννη
  8. Παπαευθυμίου Κωνσταντίνος του Ευαγγέλου
  9. Πλησιώτης Σωτήριος του Ιωάννη
  10. Σιαφαρίκας Δημήτριος στου Χρήστου
  11. Ταμπακιώτης Ευάγγελος του Στεργίου
  12. Τζέλλος Νικόλαος του Βασιλείου
  13. Τσιώνας Ιωάννης του Αναστασίου

Εκλέγονται 7 έως 10 μέλη με σταυρούς προτίμησης έως 3.

Υποψήφια Μέλη της Επιτροπής Ανάδειξης Υποψηφίων:

  1. Αγγελάκης Ευάγγελος του Αλεξάνδρου
  2. Γιαγιάκος Βασίλειος του Βησσαρίωνα
  3. Καλέας Χρήστος του Αθανασίου

Εκλέγονται και τα 3 μέλη με σταυρούς προτίμησης έως 2.

Εάν για οποιονδήποτε λόγο οι συνεταίροι δεν μπορούν να ψηφίσουν στον τόπο διαμονής τους μπορούν να ασκήσουν το εκλογικό τους δικαίωμα σε οποιοδήποτε εκλογικό τμήμα με επίδειξη του δελτίου αστυνομικής ταυτότητας. 

 

Σχόλια

σχόλια