Στις κάλπες την Τετάρτη οι δάσκαλοι των Τρικάλων – Τα ψηφοδέλτια

Στις κάλπες την Τετάρτη οι δάσκαλοι των Τρικάλων – Τα ψηφοδέλτια

 

Την Τετάρτη 4 Νοεμβρίου και ώρα 8.15 στο σχολικό συγκρότημα 3ου και 32ου δημοτικών σχολείων (πίσω από τα δικαστήρια) θα πραγματοποιηθεί η τακτική Γ.Σ  που με απόφαση του Δ.Σ θα είναι και καταστατική (το καταστατικό του συλλόγου πρέπει να επικαιροποιηθεί)  με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης όπως αυτά ορίζονται από το καταστατικό του συλλόγου μας

  1. Απολογισμός έργου του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου
  2. Οικονομικός απολογισμός και έκθεση της Ελεγκτικής Επιτροπής
  3. Τροποποίηση καταστατικού
  4. Απολογισμός αντιπροσώπων στη Γ.Σ της ΔΟΕ
  5. Απολογισμός αιρετών ΠΥΣΠΕ
  6. Κριτική και έγκριση πεπραγμένων απερχόμενου Δ.Σ
  7. Τοποθετήσεις και ανάπτυξη θέσεων εκπροσώπων παρατάξεων και μεμονωμένων υποψηφίων για το Διεκδικητικό Πλαίσιο και το πρόγραμμα δράσης για τη διετία 2015-2017
  8. Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη αντιπροσώπων

 

Σημείωση: για να γίνει τροποποίηση του καταστατικού απαιτείται αυξημένη πλειοψηφία 2/3 των μελών του συλλόγου.

  • Βασική αλλαγή είναι το όνομα του Συλλόγου, με νέα ονομασία: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.
  • Η εκλογική διαδικασία θα διαρκέσει από τις 13.00 ως 16.30
  • Οι συνάδελφοι να έχουν μαζί τους ταυτότητα και βιβλιάριο υγείας
  • Όσοι συνάδελφοι υπηρετούν  με απόσπαση ή είναι αναπληρωτές μπορούν να εγγραφούν την ημέρα της Γ.Σ πληρώνοντας τη συνδρομή στον ταμία

 

Για τη  Γενική Συνέλευση μας έχει δοθεί απ’ τον δ/ντη Π.Ε άδεια μίας ημέρας. Επομένως η παρουσία όλων των μελών του συλλόγου μας είναι υποχρεωτική. Όσοι δεν είναι μέλη του συλλόγου έχουν την υποχρέωση να παραβρίσκονται στο σχολείο τους.

Τα ψηφοδέλτια

1Ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ

              (Α.Ρ.ΠΑ)

Παρεμβάσεις Κινήσεις Συσπειρώσεις

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Γούλας Χρήστος του Αθανασίου

Ζώης Βασίλειος του Παναγιώτη

Καργιώτη Χαρίκλεια (Χαρούλα)  του Ιωάννη

Μουστάκα Ανθή του Ιωάννη

Νιανιά Αικατερίνη του Ευθυμίου

Παλάτου Φανή του Κων/νου

Τζαβέλλα Ευαγγελία του Γεωργίου

Χύτας Δημήτριος του Αθανασίου

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ευαγγέλου Στεργιάνω του Αθανασίου

2Ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

ΝΕΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Αργύρης Κων/νος του Σωκράτη

3Ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπαιδευτικών

Το ψηφοδέλτιο που στηρίζει το ΠΑΜΕ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Βαρδούλη  Γεωργία (Τζωρτζάνα) του Στεργίου

Καΐκης Γεώργιος του Ευαγγέλου

Καλλαντζής  Άγγελος  του Αθανασίου

Κυριακοπούλου Κωνσταντινιά του Δημητρίου

Λιάκας Γεώργιος του Ευθυμίου

Μπουζιώκα Χρυσούλα (Τερέζα) του Δημητρίου

Παπασπύρου Δημήτριος του Σπυρίδωνα

Χασιώτη Ευγενία (Τζένη) του Βασιλείου

Χασιώτη Μαρία του Κωνσταντίνου

4ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Ε.Κ.Ε  Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ Π.Ε  ΤΡΙΚΑΛΩΝ                        

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Γκαμπράνας Αθανάσιος του  Αποστόλου

Γκότζιας Ιωάννης του Αθανασίου

Γρούτσος Δημήτριος  του Αθανασίου

Ζαμπραïλας Αλέξανδρος του Βασιλείου

Καψάλης  Σωτήριος του Γεωργίου

Κοκόρας Ιωάννης του Κωνσταντίνου

Κοντοβουνήσιος  Αθανάσιος του Κωνσταντίνου

Μπάρδας  Αλέξανδρος Ευρυπίδη

Παπούλιας  Μηνάς του  Αθανασίου

Χριστόπουλος Κωνσταντίνος του Γεωργίου

        ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ.

Δημητρίου  Παναγιώτης του Δημητρίου

Μπίτος  Ιωάννης του Ευθυμίου

Σιαμιώτη Ευαγγελή του Ηλία

5Ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Δ.Α.Κ.Ε./Π.Ε

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Αλεξοπούλου Σουλτάνα του Ιωάννη

Αρβύθη Αικατερίνη του Γεωργίου

Γκορίτσα Μαρία του Δημητρίου

Ζαχείλα Χριστίνα του Κων/νου

Καρατζούνη Ιωάννα του Αθανασίου

Κατσιούλας Νικόλαος του Κοσμά

Κιάφας Αθανάσιος του Θεοφάνη

Μουζακιάρη Βασιλική του Ευριπίδη

Μπαντίκου – Ταξιάρχου Μαριάννα του Ταξιάρχη

Μπουραζάνα Ηλιάνα του Βησσαρίωνα

Μπούτας Κων/νος του Αθανασίου

Παπαχρήστος Χαράλαμπος του Μιλτιάδη

Πέτρου Κων/νος του Σωτηρίου

Πολύμερος Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Σκούτα Νικολέτα του Ευθυμίου

Τρικάλης Χρήστος του Φωτίου

Ψαρράς Σεραφείμ του Αθανασίου

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Αμπελαργάς Ηλίας του Αργυρίου

Κάκιας Αθανάσιος του Αναστασίου

Κουτή Σμαρούλα του Γεωργίου

Μπουρνάκα Παναγιώτα του Δημητρίου

Ταμπακά Όλγα του Παναγιώτη

6ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

ΔΗ.ΣΥ  – Α.Κ.Ε    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ  ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ                       ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ  ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΠ/ΚΩΝ Π.Ε. ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Γαβρίτσας  Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Καλύβα  Δήμητρα του Ευαγγέλου

Λαρίσης  Δημήτριος του Ναπολέοντα

Νικολαΐδου Αικατερίνη (Κάτια) του Ηρακλή

Πουρνάρα Ευαγγελία (Λίλη) του Δημητρίου

Υφαντή Βασιλική (Βάσω) του Μιχαήλ

 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ  ΕΠΙΤΡΟΠΗ          

Μπαρμπάτσης Δημήτριος του Γεωργίου

Νασίου Ευαγγελία του Δημητρίου

   Πατούκας  Γεώργιος του Ιωάννη

   Τσίντζος  Παναγιώτης του Λεωνίδα

7ο ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Ε.Ρ.Α

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ Π.Ε

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Μπουργάνης Γεώργιος του Παναγιώτη

Νάνη Κων/νια (Ντίνα)  του Γεωργίου

Οικονόμου Χαράλαμπος του Σωτηρίου

Παπαδοπούλου Μαρία του Αθανασίου

Πολύζου Σωτηρία του Νικολάου

Τοπαλίδου Κυριακή του Γρηγορίου

Σχόλια

σχόλια